O kostel Sv. Václava se starají němečtí obyvatelé ve spolupráci s církví, finančně významně pomáhá obec Rozvadov. Jeden z příhraničních kostelů, který se přes nepřízeň minulé doby podařilo zachránit má novou střechu a částečně i fasádu. „Obec do objektu investovala 800 tisíc korun právě na opravu střechy a části fasády. V letošním roce zastupitelstvo schválilo další příspěvek a to půl milionu korun na nová okna, dveře a dokončení fasády," sdělila Deníku rozvadovská místostarostka Martina Klimpel.
Církevní stavba se opravuje za peníze ze sbírky občanů sousedního Německa a část financuje Rozvadov, i když mu stavba nepatří. „Chceme tady mít nějakou pěknou památku. Práce na kostele nabídneme místním firmám, protože chceme podporovat místní podnikatele. Doposud je dělala stavební firma z Domažlicka. Dále opravu věžičky a zvonice budou financovat občané z Německa z vlastní sbírky," popsala dále Klimpel.
Co ale kostelu chybí je zvon. „Třeba o nějakém budou vědět čtenáři Tachovského deníku," vyzvala Klimpel. A Deník se k výzvě připojuje. Víte-li o někom, kdo má vhodný zvon a mohl by ho věnovat do kostela Sv. Václava, dejte nám vědět do redakce. Kontakty jsou uvedeny na konci článku. Zvon by neměl být těžší než sto kilo, aby ho konstrukce krovu unesla. Neměl by být ale ani příliš malý. Jméno dárce zvonu bude zvěčněno buď přímo na zvonu nebo někde na viditelném místě v kostele, například u vchodu.
Po druhé světové válce sakrální stavba už přestala sloužit svému účelu. Postupem času se kostel využíval dokonce jako kino či sýpka na obilí. „Dočetla jsem se v kronice, že využíván byl také vojskem," doplnila místostarostka.
Stavba kostela začala v roce 1816 a v té době byl nejmladší v okolí Rozvadova. Tehdy nový zvon vážil 82.25 kg a stál i s montáží 130 zlatých a 15 krejcarů.