Ten už druhým rokem učí bruslit nejmenší děti z Tachova i okolí. „Je to projekt, který náš hokejový klub nabízí školkám i nižšímu stupni základních škol," vysvětlil Deníku Pavel Hrůša.

Z mateřských škol na nabídku slyšela například předškolní zařízení Pošumavská, Prokopa Velikého, či plánské mateřské školy. „První třídy nám sem chodí ze všech tachovských základních škol," doplnil Hrůša.

Děti jsou na ledě rozděleny do několika menších skupin, každé z nich se pak věnuje jeden z trenérů. Kromě bruslí a příleb slouží k předání základů správného bruslení různé další pomůcky – trojnožky, pomocí kterých se děti po ledě pohybují, podjíždějí plastové překážky, sbírají předměty.

V úterý dopoledne se na ledě tachovského zimního stadionu vystřídaly děti z Pošumavské mateřské školy a ze školky v Plané.

Byla mezi nimi také již zmíněná Simonka Bašková, která chodí do Pošumavské. „Mě se na tom líbí, že se může bruslit rychle. A nejvíc mě bavilo, jak jsme sbírali ty míčky," řekla Deníku. „Někdy bych chtěla být krasobruslařkou, protože když jezdí na tom ledě, tak nosí pěkné oblečení," dodala.

Krasobruslení se líbí také její kamarádce. „Já chodím bruslit, abych se taky stala krasobruslařkou," řekla Francesca Mayerhofer.

Chlapci zase preferují hokej. „Možná někdy budu brankář," sní o hvězdné kariéře Pavel Vintr.