Důvodem byl požár na půdě budovy. Děti se všemi kantory opustily školu v rekordním čase. „Moc jsem se bála. Někdo na chodbě křičel, že hoří a to mě vystrašilo,“ uvedla žákyně čtvrté třídy Eliška Slovenkajová.

Děti ale strach mít nemusely. „Šlo o hasičské cvičení. Uvědomujeme si, že je třeba znát záchranný systém při opravdovém zásahu. Námět vyšel z řad pedagogů a s přípravou nám pomáhalo několik odborníků. Šlo o utajené cvičení, o kterém, tedy kromě několika dalších lidí, vědělo ve škole jen vedení. Děti, ani učitelé nevěděli, že jde jen o cvičení. Práce učitelů byla provedena velmi dobře a podařilo se nám vyjít z budovy v rekordním čase, menším, než tři minuty. Bezpečnostní technik byl mile překvapen,“ informovala zástupkyně ředitele školy Zuzana Kokaislová.

Hasiči zachraňovali i osoby z výšky. Na snímku zachraňuje velitel zásahu Vojtěch Čermák školníka Jaromíra Vojvodíka. Na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Plané, Chodové Plané a Záchranná služba Plzeňského kraje. Záchranáři hodnotí cvičný zásah, jako úspěšný.