Průvod uspořádal pražský hornický spolek při příležitosti svátku sv. Barbory, patronky horníků. „Průvod šel od Valentýnské ulice přes Karlův most na Malostranské náměstí. Byl to ojedinělý počin v dobách soumraku hornictví v Čechách,“ okomentoval událost Karel Neuberger, první místopředseda Horncikého spolku Stříbro.

Centrem Prahy kráčelo zhruba 200 členů hornických spolků z Prahy, Sokolova, Chodova, Abertam, Plané, Stříbra, Zbůchu, Kladna, Příbrami, Rudolfova, Českého Krumlova, Ostravy, Stráže pod Ralskem, Karviné, Stonavy, Mostu, Chomutova a ze Slovenska.

„Podobný průvod Praha možná ještě nezažila. A je pravda, že bez horníků by hlavní město nemělo metro, vlakové tunely, kolektory pod Prahou, hlubokou kanalizaci, vodovodní přivaděče a mnohé jiné,“ okomentoval dále Neuberger s tím, že návštěvníci Prahy si průvod fotili a natáčeli. „Na Karlově mostě jsme položili věnce k soše sv. Barbory a zahrála se hornická hymna.“

Na Malostranském náměstí průvod přivítal poslanec Josef Hájek bývalý horník OKD. Poté se část vydala na setkání s předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou.

„Taková setkání jsou pro nás důležitá. Každý rok se konají setkání hornických měst a zatím se nám nepodařilo získat podporu státu, o kterou i podobným způsobem usilujeme,“ řekl Deníku za Hornický spolek Planá Jan Teplík.

„Průvod byl velkým zážitkem. Nejen pro nás, ale i pro turisty, šli jsme turisticky nejfrekventovanějšími ulicemi. Bylo to působivé,“ dodal.