„Setkání bude od pátku do neděle s tím, že v pátek po obědě bude na programu takové menší setkání horníků, kteří ještě pamatují těžbu ve Stříbře. Na večer pak chystáme slavnostní zahájení. Hlavní program bude soustředěn na sobotu. Jeho součástí budou dva průvody, z toho jeden večerní s loučemi, a ohňostroj. Neděle je vyhrazena dozvukům setkání a slavnostnímu rozloučení s jeho účastníky,“ nastínil Neuberger program.

Stříbrští horníci by chtěli lidem v rámci programu ukázat co nejvíce z hornických tradic. „Chceme jim předvést, jak se umíme bavit, jaké jsou hornické písničky, zkrátka jim co nejvíce představit naše tradice,“ vysvětlil Deníku Neuberger.

I když oficiální pozvánky budou pořadatelé teprve rozesílat, svoji účast už potvrdilo kolem tří set lidí. Podle Neubergera se jedná převážně o členy různých hornických spolků. Oficiální pozvání na čtrnáctý ročník akce, o jejíž pořadatelství se města střídají, obdrží představitelé všech měst a obcí s hornickými tradicemi v západních Čechách.

„Samozřejmě očekáváme účast hornických představitelů a měst z největších hornických regionů z celých Čech, přijede také hodně horníků ze Slovenska,“ doplnil Neuberger s tím, že se očekává také účast zástupců hornického povolání z Bavorska, Saska a Polska.

Záštitu nad setkáním hornických měst a obcí převzala krajská hejtmanka Milada Emmerová, přislíbil ji rovněž předseda Senátu Přemysl Sobotka (informovali jsme minulý týden), přijet by měl rovněž slovenský prezident Ivan Gašparovič.