„Chceme poprosit občany, aby nekryli vandalismus a netolerovali to, aby jedni ničili práci druhých,“ sdělil Deníku Karel Neuberger z hornického spolku.

„Po velmi dlouhé a na dnešní dobu tuhé zimě přijde určitě krásné jaro a lidé vyrazí do přírody. Rádi se určitě zastaví u informačních panelů, které zde obětavě instalují členové hornického spolku a členové spolků zabývajících se opevněním kolem našeho města. A zjistí, že nemohou některé části tabulí přečíst, protože je někdo přestříkal spreji, nebo kamenem rozbil krycí plexisklo či se snažil tabule vyvrátit anebo úplně tabule zničil,“ popsal Neuberger stav některých částí naučné stezky.

Členové spolků přitom podle něj strávili nemálo svého volného času čištěním kanálu vedoucího ze štoly Prokop. „V současné době je plný ryb, které zde hledají klid a možnost rozmnožování, najdou se ale i lidé, kteří sem přijdou rovnou s podběrákem,“ dodal člen spolku s tím, že do skanzenu i do údolí Mže se každý rok vracejí turisté, které může činnost vandalů odradit.