Závodu se zúčastnilo více než sto běžců, dalších několik desítek vyrazilo na trasu běhu formou vycházky. Zázemí našla akce na Rychtě a trasa nabídla i stoupání po sjezdovce Vysoká. „Na startovném v místě, které bylo formou daru, se vybralo 14 tisíc korun, přes online registrace 1700 korun a dalších více než šest tisíc utržil na místě hospicový obchůdek,“ informovala za Hospic sv. Jiří Lucie Davidová.

Den slunce v mateřince v Sadové.
Děti ze školky oslavily Den slunce

Návštěvníci akce si mohli vyzkoušet novinku, kterou byla pojízdná ošetřovna s posádkou, dětský koutek, workshop oživování a již zmíněný hospicový obchůdek s kořením, které připutovalo pro hospic přímo z Indie.

V rámci akce se uskutečnila rovněž výzva pro diabetiky. Jak organizátoři informovali, byl to běh dvou slečen diabetiček. „Dvě slečny Ivuška a Terezka, kamarádky a obě diabetičky, se rozhodly, že poběží na podporu hospice svůj DIARUN. Cílem bylo získat 7713 korun. To se povedlo, a tak dívky přidaly běh navíc za doprovodu skladby Bohemian Rhapsody a se salátovou okurkou v rukách. Tu totiž jako diabetičky mohou jíst téměř bez omezení,“ vysvětlila Davidová s tím, že také díky podpoře ředitele chodovoplánského pivovaru se podařilo zmíněnou částku určenou na podporu hospice zdvojnásobit.

Ilustrační foto.
Tip Deníku: Jarní trh na náměstí v Plané