„Nebýt pandemie a s ní spojenými omezeními, jednalo by se o patnáctý ročník,“ poznamenala ředitelka Centra sociálních služeb Tachov, které domovy zřizuje, Lucie Báčová. Podle ní se na zábavné sportovní odpoledne senioři velmi těšili. Jako tradičně se akce zúčastnili také klienti z tachovských domovů Panoramy a Panenské, do soutěží se zapojilo i družstvo dětí z Dětského domova v Tachově.

Týmy si zahrály v obřím Člověče, nezlob se, jednotlivci se utkali v hodu balonem na koš, v Ruských kuželkách, nebo se míčkem trefovali „zajícovi do huby“. „Pár disciplín jsme letos kvůli horkému počasí vynechali, aby se našim klientům neudělalo nevolno. V předchozích ročnících senioři soutěžili například ještě v hodu gumovkou, nebo ve střelbě ze vzduchovky,“ poznamenala Báčová.

Nechybělo ani občerstvení v podobě grilovaných špekáčků, chlebíčků a koláče. Na všechny soutěžící, kteří se do sportovního dne zapojili, čekaly drobné výhry. Výherci, kteří se umístili na prvních třech příčkách, získali ještě diplom. Zasoutěžit si a především se pobavit přijela klientka tachovského domova Jindřiška Flíčková, která vyhrála první místo v disciplíně hodu míčkem do tlamy. „Z výhry mám samozřejmě radost. Nejvíce mě však těší, že se potkám s ostatními, je to pro mě hlavně společenská událost. Navíc, aby se člověk udržoval, musí se pravidelně pohybovat,“ řekla Deníku výherkyně.

Poslední schůzku měli včelaříci z Kladrub.
Mladí včelaři si po celoroční práci se včelkami užili zábavné odpoledne

Celkové výsledky

Člověče, nezlob se

1. místo – DD Tachov

2. místo – DS Panenská

3. místo – DS Kurojedy 4. místo – DS Panorama

Hod tenisovým míčem do tlamy

1. místo - p. Flíčková Jindřiška (DS Panorama)

2. místo - p. Vravišová Emilia (DS Panorama)

3. místo – Banda Miroslav (DD Tachov)

Ruské kuželky

1. místo - p. Valašíková Vlasta (DS Kurojedy)

2. místo - p. Flíčková Jindřiška (DS Panorama)

3. místo - p. Kubín Josef (DS Panenská)

Házení kroužků

1. místo – p. Vravišová Emilia (DS Panorama)

2. místo - Banda Miroslav (DD Tachov)

3. místo - p. Igerská Anna (DS Panorama)

Hod do basketbalového koše

1. místo – Banda Miroslav (DD Tachov)

2. místo - p. Šíšová Ivana (DS Panorama)

3. místo – p. Brožová Libuše (DS Panenská)