Důvodem je oprava silnice těsně za hranicemi na německé straně a prodloužení cyklostezky, která nyní povede až k hraniční čáře. „Budovy, které sloužily jako zázemí pro celníky, byly zbourány. Nová silnice, která se buduje, povede právě bývalým celništěm, bude tedy oproti staré silnici posunuta. Současně bude také prodloužena o 300 metrů cyklostezka na německé straně," řekla Deníku vedoucí úřadu obce Waidhaus Kerstin Dierl.

Řidiče tak po dobu rekonstrukce čekají na německé straně některá dopravní omezení. „Celková uzavírka starého hraničního přechodu na trase Rozvadov – Waidhaus byla plánovaná na nezbytně nutnou dobu. Primárně se jedná o uzavírku na německé straně, ze směru od Rozvadova se dá dojet až k hraniční čáře, dál už se ale řidiči nedostanou. I s ohledem na vytíženost starého hraničního přechodu, nás požádala německá strana o tři pracovní dny na uzavírku a tak věříme, že toto krátké dopravní omezení řidiči zvládnou dobře," řekl Jiří Gondorčín z Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Tachově. „Po dobu uzavření přechodu budou muset řidiči zvolit trasu po dálnici, která je na české straně placená, nebo mohou jet objížďkou. Ta povede přes hraniční přechod Železná."

Uzavírka silnice se nejvíc dotkne obyvatel Rozvadova a přilehlých obcí, jejichž obyvatelé jezdí za prací do Německa.

„Starý hraniční přechod je hodně vytížený, ráno a odpoledne tady panuje klasická dopravní špička. Hranice se ale naštěstí neuzavírá na dlouho, a tak se na to nijak zvlášť nepřipravujeme," řekl Deníku starosta obce Rozvadov Bořivoj Vrabec a dodal, že zatím nebyla zahájena žádná jednání z české ani německé strany o případném prodloužení cyklostezky na českou stranu. Sám by se ale takovému nápadu nebránil.

Jaroslava Hohlová