Hřbitov z roku 1934 byl na mnoha místech zcela poničen. „Už prostě dostál nutnosti oprav, a těch je opravdu hodně. Právě teď dělníci budují novou obvodovou zeď včetně vstupní brány. Tu také rovnou rozšíří, aby na hřbitov mohl zajíždět pohřební vůz,“ uvedl starosta Kostelce František Trhlík.

Mimo obvodových zdí a brány budou na hřbitově nové chodníky a sektory. „Chodníky zde stále chyběly, ale teď se na nich pracuje. Nově budou také vytvořeny sektory pohřbívání, urnový háj, další hroby a hrobky a dětské oddělení,“ popsal kostelecký starosta.

Ve druhé části hřbitova vzniknou další místa pro hroby a také rozptylová loučka. „Zde navíc plánujeme odpočinkové posezení pro návštěvníky, kteří se mohou ve stínu stromů v poklidu meditovat. O kousek dál vznikne kolumbárium,“ dodal František Trhlík.

Zbytky staré zdi byly dále využity. „Proč bychom je odváželi, nechali jsme je zrecyklovat, a tím jsme získali sto padesát tun materiálu na podklady do chodníků,“ nechal zpracovat staré zdivo starosta.

Obyvatelé Kostelce revitalizaci hřbitova hodnotí kladně. „Já jsem ráda, že se to celé opraví. Na hřbitov chodím v letním období téměř denně, jednak si ve stínu zeleně i posedím a také zalévám květiny na hrobu,“ řekla Jitka Stará z Kostelce. „Těším se, má to tu být hezké a hodně zeleně,“ dodala.