O odpojení informuje město na sociálních sítích. „Vzhledem k nočním mrazíkům byla na hřbitově již odpojena voda. Počítejte tedy prosím s tímto při návštěvě hřbitova nejen o nadcházejícím dušičkovém víkendu,“ zní vzkaz na facebooku.

Jak Deníku dále řekl místostarosta Karel Lukeš, zdroj vody už zůstane odpojen. „V loňském roce nám mrazy roztrhaly kohoutek na napouštění, proto jsme tomu chtěli předejít a vodu raději odpojili. Chápeme, že je to před Dušičkami pro pozůstalé nemilé, ale bylo to nezbytné opatření,“ uvedl.

Náhradní možnost načerpat si vodu na hřbitově ve Stříbře není, lidé si budou muset přivézt vodu svojí.

Potíže se zdrojem vody také má tachovský hřbitov. Tam je studna, která má v důsledku sucha nižší stav vody než v předchozích sezonách a pumpovat vodu je tedy fyzicky obtížnější. Správa hřbitova proto instalovala v areálu cisterny s možností napustit si vodu.

Hřbitov ve Stříbře je sice momentálně bez zdroje vody, práce na opravách, které byly zahájeny před několika týdny, prozatím pokračují. „Rekonstruuje se východní zeď a pokračují také práce na opravách Seifertovy hrobky,“ uvedl Deníku místostarosta Stříbra s tím, že hřbitov má za sebou také úpravy zeleně. V dalších úpravách a rekonstrukčních pracích se bude pokračovat v příštím roce.

Také hřbitov v Plané prodělal v letošním roce velké úpravy. V létě byla kompletně zrekonstruována hlavní vstupní brána. „Postupně opravujeme každý rok něco. Pro ten příští plánujeme postavit nové kolumbárium,“ uvedla starostka Martina Němečková.