Vzhledem k havarijnímu stavu obvodových zdí přistoupilo město k opravám už začátkem léta, kdy se jednalo o severní a západní zeď. Zakázka byla tehdy vypsána na celou opravu obvodového zdiva s tím, že rada města odsouhlasila podání žádosti o dotaci na opravu zbylých zdí. Rozhodnuto bylo, že pokud město nedosáhne na dotaci, opraví nejvíce poškozené zdi ze svého rozpočtu a oprava jižní a východní zdi bude přesunuta na příští rok. "K velké radosti všech musím konstatovat, že se nám nakonec podařilo dotaci získat a tudíž jsou hřbitovní zdi opravené kompletně," řekla Deníku starostka města Hana Floriánová.

Opravovat zdivo v tak těsné blízkosti samotných hrobů bylo náročné. Dělníci provádějící firmy se museli snažit, aby nedošlo k jejich poškození. Také v místech, kde se zdí dotýkaly vzrostlé staré lípy bylo třeba dbát velké opatrnosti. "Brala jsem na zřetel informace některých občanů, kteří měli k práci zaměstnanců provádějící firmy připomínky právě v tomto směru, sama jsem byla několikrát v průběhu oprav na kontrole situace a trvám na tom, že žádný hrob nebyl poškozen a firma odvedla skvělou práci. Hřbitov je nyní důstojným pietním místem pro naše pozůstalé," dodala starostka závěrem.

Renovace starých zdí stála něco málo přes jeden milion korun, z dotace Plzeňského kraje z tzv. Havarijního programu získalo město 600 tisíc korun.