Nebude se jednat o úplně nový prostor na volnočasové aktivity. Na tomto místě již několik herních prvků stálo.

Ty se ovšem jak působením času, tak působením vandalů staly postupně pomalu nepoužitelné. Proto se město rozhodlo zbudovat hřiště nové, které přinese i mnoho dalších využití. „Některé prvky budou zachovány, převládat na hřišti ale budou novinky," řekl Deníku starosta Stříbra Karel Lukeš.
Z původního hřiště tak zůstane například kolotoč, dvoumístná houpačka, nebo pískoviště. Zmiňované novinky jsou ovšem více než lákavé. Ve Stříbře si bude možné vyzkoušet lezeckou stěnu, lanový park, nebo další lanové překážky. Jednou z nich bude i několik metrů vysoká lanová věž, která se pro příklad nachází i v Tachově v blízkosti fotbalových hřišť.

Pomyslnou třešničkou na dortu by pak měla být asfaltová dráha obíhající celý areál. Její celková délka by měla činit přibližně 645 metrů.

„Tato dráha nebude v první řadě určena pro kondiční běžce, i když i ti jí mohou samozřejmě využívat. Myslím si ale, že více jí budou využívat milovníci kolečkových bruslí, po případě děti na různých odstrkovadlech. Pro tyto aktivity bude okruh také primárně zbudován," vysvětlil dále starosta Stříbra.

Kromě zmiňovaných lákadel pro mladší i starší ročníky bude k dispozici také hřiště s umělou záchytnou sítí sahající do tří metrů.
Sportoviště ve Stříbře by totiž podle slov Lukeše mělo být hotovo do konce června. „Ano, pokud nedojde k žádným komplikacím a já pevně doufám, že nedojde, mělo by být toto rozšířené hřiště provozuschopné na konci června."

Jednou z nových atrakcích má být i návštěvníky podobných zařízení oblíbená houpačka, známá jako hnízdo. Tento herní prvek není ale oblíbený pouze u dětí. Během několika měsíců totiž na Tachovsku zmizelo celkem šest těchto atrakcí. Poslední případ krádeže je znám ze Sulislavi koncem února letošního roku. Zde bylo hnízdo odcizeno již po druhé. „Celá houpačka i s instalací vyjde na částku kolem třiceti tisíc," vysvětlila již dříve Deníku zaměstnankyně investičního odboru Městského úřadu v Tachově Hana Hudousková. V okresním městě zmizely houpačky rovnou tři.

Zástupci Stříbra s tímto možným problémem ale počítají. „Ano, této kauzy jsme si moc dobře vědomi. Je dohodnuto, že celý prostor bude střežen kamerami. Také policejní hlídky zde budou častější. Pomocí by mohl být i plot, který bude obehnán kolem celého areálu," uvedl Lukeš.