Zasedání se zúčastnili i někteří občané a v místní základní škole dokonce děti prezentovaly své představy o novém hřišti.

Druhého zasedání projektu revitalizace hřiště se účastnilo mimo zastupitelů i osm občanů obce, z toho jedno dítě. Projekt renovace hřiště v Konstantinových Lázních nese název A co děti?...... 2013.

„Motto je použito z názvu písničky od skupiny Katapult, kde se mimo jiné zpívá A co děti, mají si kde hrát," vysvětlil název projektu starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.

Na veřejném projednání byly vybrané nové prvky na hřiště. Děti a ostatní návštěvníci zde najdou například nové houpačky, lanovku, dřevěný hrad se skluzavkou a řadu dalších zajímavých atrakcí.

Podle slov starosty musí všechny prvky včetně tak zvaných dopadových zón splňovat poměrně přísné bezpečnostní normy, proto mohou toto hřiště navštěvovat děti i bez speciálního dozoru. Ten na dětských hřištích ani nebývá.

„Veřejnost měla možnost zapojit se do projektu v průběhu dvou termínů veřejného projednávání a prostřednictvím prezentace na internetových stránkách obce. Vše bylo rovněž projednáno na lednovém zastupitelstvu, které je vždy veřejné. Nějaké drobnější změny jsou stále možné, ale nelze se již vracet úplně na začátek a nějak koncepčně to měnit," sdělil Deníku starosta.

Obec bude žádat o dotaci na toto hřiště, kdy termín uzávěrky žádostí, které se zasílají Ministerstvu pro místní rozvoj, je v polovině února tohoto roku.

Dále bylo dohodnuto několik speciálních opatření, která by na hřišti měla být splněna. Těmi jsou například robustnější konstrukce prvků, které tím budou i odolnější proti vandalům, dopadové plochy budou z přírodního materiálu (z oblázků), prvky by měly být z trvanlivého přírodního materiálu (ze dřeva). Bylo také dohodnuto zřízení pískoviště.

„Dokud bylo hřiště zachovalé, rádi jsme ho s dětmi navštěvovali. Nyní budeme vděční za rekonstrukci, jelikož v Konstantinových Lázních není moc míst, kam můžeme s dětmi chodit. Budeme samozřejmě rádi, když se nové prvky nezničí například jinými dětmi, které jezdí do obce na výlety," řekla Deníku Helena Zahrádková, která se svými dětmi hřiště často navštěvovala.

V současné době se zpracovává grafický návrh areálu a prověřuje se, zda se prvky na vymezený prostor vtěsnají a zda respektují finanční limit záměru.

Iveta Luňáková