Přes nepřízeň počasí se sešlo několik návštěvníků, kteří přišli podpořit otevření nového dětského hřiště. „Dokončení dětského hřiště je poslední etapou projektu, který byl zahájen již v roce 2004. Děti hřiště navštěvují už delší dobu," řekl Deníku starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.
Nové herní prvky by měly podle představitelů obce vydržet hodně dlouho. „Zvolili jsme výrobky z akátového dřeva, které je nejtrvanlivější. Je to sice dražší varianta, ale dosud jsme měli zkušenosti s prvky z jiných materiálů, které tolik nevydržely," vysvětlil Deníku starosta.

Vybudování hřiště bylo spolufinancováno Evropskou unií prostřednictvím Místní akční skupiny Český Západ – Místní partnerství. Hřiště stálo podle starosty 700 tisíc korun, přičemž dotace činila 69 procent.

Dětské hřiště bylo poslední etapou přeměny obyčejné louky. Kromě cestiček a zeleně je v parku, který stál celkem 2,5 milionu, také další sportoviště a zóny pro odpočinek a relaxaci.

Nové hřiště se samozřejmě nejvíce líbí dětem, které zde tráví většinu svého volného času. „Už delší dobu na toto nové hřiště chodím a jsem moc ráda, že jsou tu nové atrakce. Nejraději mám trampolínu. Chodíme sem s kamarádkami," prozradila Natálie Palichová, která bydlí hned vedle hřiště, takže ho často navštěvuje.

Na hřišti mohou návštěvníci vidět spoustu nových lákadel. Jako například již zmiňovaná trampolína, houpačka, lanovka, skluzavka a řada dalších.
Při slavnostním otevření nechyběl ani hudební doprovod v podobě kapely M.H.S. akustik. Ti hráli známé české hity, na které zejména děti pod stany tančily. Pracovníci obce Konstantinovy Lázně nabízeli přítomným teplý čaj.

Iveta Luňáková