Naprosto nepochopitelnou situaci řešili strážníci městské policie v Tachově. V pondělí v podvečer jim bylo na tísňovou linku oznámeno, že v ulici U Penzionu běhá po silnici několik štěňat. Oznamovatel nechtěl riskovat, že štěňata přejede auto a stane se tak velké neštěstí, a tak několik desítek minut u štěňat čekal.

„Šel jsem si v pondělí v podvečer zacvičit a u železničního přejezdu v ulici U Penzionu jsem viděl běhat několik malých štěňat. Nikdo v okolí nebyl, a to jsem na místě čekal více než tři čtvrtě hodiny a nikde nikdo. Potom přijela hlídka a psy si převzala," popisuje nálezce štěňat Martin Petrák.
Sám nálezce potvrzuje, že je nezodpovědný chovatel vyhodil na velice frekventované místo a mohl si být jistý, že se jich opravdu zbaví. Ohrožovala je zde frekventovaná silnice a jediný vjezd k Vilkám a z druhé strany železniční přejezd.

„Když přijela městská policie, štěňata odchytli na nějakou tyč.  Pak je naložili do auta a odjeli. Místo jsme prošli a snad jsme je pochytali všechny, v konečné fázi jich bylo sedm. Je mi jich moc líto a nechápu jednání lidí, kteří se jich zbavili," doplnil Petrák

Nálezce nevěděl, co má v tu chvíli dělat, a tak zavolal do záchranné stanice živočichů. Nikdy se do takové situace nedostal a byl vyděšený.
„Ozval se mi pán, který mi sdělil, že u domova pro seniory běhá několik zmatených štěňat. Jenže já bez souhlasu městského úřadu nebo policie nemůžu odchytnout domácí zvířata a poradil jsem pánovi, ať kontaktuje městskou policii v Tachově. Obec je totiž povinna, aby se o toulavé domácí zvíře postarala. Dále je povinna zajistit odchyt a zabezpečit zvíře. Novela zákona platí od 1. ledna 2014, kdy vyjde v platnost nový Občanský zákoník a pes už nebude věcí, ale živou bytostí. To ale pro obce žádnou změnu nepřináší, obec je stejně povinna se o zvíře postarat," popsal Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů. „Tímto se zabývá odchytová služba, ten kdo si ji pozve, musí ji také uhradit. Zvou si nás statkáři, když jim uteče dobytek nebo obce. Městská policie je v Tachově proškolena na odchyty a tam si odchyty dělají sami, a když to nezvládnou, tak si volají odchytovou službu s tím, že veškeré náklady s tímto spojné hradí obec."