Cíl akce je přesně daný – nalákat co nejvíce turistů a ukázat jim největší krásy. Okres se na veletrhu prezentuje již pravidelně. „Tachovsko se představí stejně tak jako v minulých letech ve společné expozici s přeshraničními partnery tedy s okresy Tirschenreuth, Neustadt a. d. W. a Schwandorf,“ řekl nám Pavel Voltr z tachovského Městského kulturního střediska a zároveň člen tachovské delegace.

Celá letošní prezentace je podle Voltra zaměřena, na přání představitelů měst a obcí a členů rady cestovního ruchu Tachovska na místní mikroregiony.

„Především jde o propagaci krásné přírody a bohaté historie jednotlivých oblastí Českého lesa,“ vysvětlil Voltr.

V minulých letech docházeli do stánku zájemci o region s konkrétními dotazy. „Zajímali je především památky. Jízdárnu, Kladruby, borský či bezdružický zámek, ale také cyklotrasy, sportovní vyžití a chodovoplánské pivo,“ řekla nám před časem ředitelka MKS Božena Vaňková s tím, že u řady lidí je Tachovsko spojováno se základní vojenskou službou.

„Tachovsko se prezentuje též ve společné expozici Plzeňského kraje –,, Kde se pivo vaří „ , kde budou návštěvníkům k dispozici propagační materiály jednotlivých měst a obcí Tachovska,“ doplnil ji Voltr.

Celková návštěvnost veletrhu se pohybuje přes třiatřicet tisíc návštěvníků.