VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Identifikační známka nese záhadný nápis, možná jde o jméno města Tachov

Tachov – Téměř sedm desetiletí po válce ukrývají některé předměty svá tajemství. Podobně jako záhadná vojenská identifikační známka německého vojáka.

22.11.2014
SDÍLEJ:

Identifikační vojenská známka s nápisem, který pravděpodobně nese jméno města Tachov.Foto: F.Soukup

Tento válečný artefakt vlastní sběratel, hledač a záhadolog František Soukup z Tachova. Tyto plechové německé vojenské identifikační známky byly oválné o rozměru 7x5 cm. „Dělaly se ze zinku, hliníku a nerezu. Uprostřed měly podlouhlé otvory k snadnějšímu rozlomení. Vojáci tyto známky nosili na šňůrce na krku. V případě smrti vojáka, byla známka rozpůlena," říká o nálezu Soukup a pokračuje v popisu: „Jedna polovina známky zůstala vojákovi na krku a druhá byla předána na velitelství. Tato naše je z hliníkového plechu a je na ni čitelně vyraženo už jen TACH dále něco, co nelze přečíst a U. Chybějící písmeno by mohlo být A. Mohlo by to znamenat v němčině Tachau – česky Tachov. Města se na tyto identifikační štítky ale nepsala."
Podle vyjádření sběratele, byli v nízkých budovách na kraji tachovských kasáren za války němečtí vojáci. „Možná, že měli nějakou výjimku. Při nynější úpravě těchto budov a jejich okolí se tam možná nějaká identifikační známka našla celá a čitelná. Byla by to opravdu rarita. Jestli ano, dejte mi vědět," vyzývá František Soukup.

Případné podrobnosti k nalezené známce můžete sdělit redakci Tachovského deníku, rádi je předáme. redakce.tachovsky@denik.cz

Autor: Antonín Hříbal

22.11.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení