Na trati se objevili především malí závodníci a závodnice a se svými vozítky, kočárky, odstrkovadly, koloběžkami, koly či na kolečkových bruslích svedli v několika věkových kategoriích zajímavé boje. Zazávodily si i maminky v kategorii dospělých, zejména z řad členek oddílu cvičení žen, které zároveň přiložily i pomocnou ruku.

Soutěžní odpoledne tím zdaleka nekončilo, organizátoři využili uzavření dráhy pro běžné denní bruslení i k další akci zvané Kolo-běh. Jedná se o závod dvojic, kdy jeden závodník jede na kole a druhý ho doprovází během. Vyhrává opět nejrychlejší dvojice. I tato akce je v Kladrubech populární, jednalo se již o 6. ročník.

"Vzhledem k chaosu s postupným rozvolněním jsme ještě minulý týden netušily, jestli budeme akci smět vůbec uspořádat či ne. Podařilo se a sportovní odpoledne s pracovním názvem 2 v 1 bylo závodníky přijato s velkým nadšením. Tak nějak předpokládáme, že ve stejném duchu bychom chtěli pokračovat i v letech příštích," zhodnotila akci jedna z organizátorek Eva Pomyjová. "Příjemné bylo i následné posezení u ohně, kdy si závodníci doplnili vydanou energii pečenými buřty a podělili se o dojmy ze závodů," dodala další organizátorka Blažena Šálová