„Veřejnost bude mít výjimečnou příležitost po čtyřech letech intenzivních prací na obnově kostela opět nahlédnout do jeho interiérů," potvrdila za uvedený spolek Diana Bauerová. „Rozsáhlá rekonstrukce proměnila nejen interiér kostela k nepoznání. Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout nově renovované prostory, které doposud nebyly zpřístupněny veřejnosti, a mohou tak sami zhodnotit, s jakým úspěchem se OSOTRu daří práce na obnově boněnovského kostela," dodala.
Vedle prohlídky interiéru boněnovského kostela čeká sobotní návštěvníky akce další pestrý doprovodný program.

Ten začne už v devět hodin ráno v nedalekém Lestkově prohlídkou kostela sv. Prokopa. Po prohlídce zájemci vyjdou na pěší pochod z Lestkova přes Hostíčkov do Boněnova. „Účastníci pochodu by měli do cíle dorazit zhruba kolem třinácté hodiny, kdy bude začínat odpolední program v Boněnově. Návštěvníci, kteří nebudou chtít absolvovat pochod z Lestkova do Boněnova, mohou samozřejmě přijet přímo k boněnovskému kostelu Všech svatých a zúčastnit se zde hlavního programu," uvedla dále Bauerová.

Program přímo v Boněnově zahájí prohlídka vesnice spojená s historickým výkladem o místních kaplích, návštěvníci se dozví nejen o historii Boněnova, ale samozřejmě i o historii kostela.

Předseda spolku Aleš Moravec krátce promluví o postupné obnově dominanty obce, chybět nebude obrazová dokumentace s historickými snímky, s obrázky zachycujícími stav kostela před rekonstrukcí a v jejím průběhu. Volně přístupná bude také výstava obrazů Víta Šťástky.

„Pro všechny bude samozřejmě připraveno v Boněnově také občerstvení, pro účastníky pochodu bude občerstvení i v Hostíčkově. Pro turisty bude také zajištěn odvoz z Boněnova zpět do Lestkova," uzavřela.