VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Investice z minulého roku jsou cítit

Konstantinovy Lázně – V minulém roce investovaly Konstantinovy Lázně nemalé prostředky do rekonstrukcí a rozvoje obce. Zajímalo nás, co mají v plánu budovat letos. Na otázky odpovídal starosta Karel Týzl.

11.1.2010
SDÍLEJ:

Karel Týzl.Foto: DENÍK/Josef Holek

Co se vám podařilo v uplynulém roce v obci vybudovat. Z čeho máte vy osobně největší radost?

Povedlo se nám opravdu dost akcí. Díky třem dotacím z evropských fondů jsme investovali do vzhledu a rozvoje obce čtyřicet pět milionů korun a to už je hodně cítit. Za nejpodstatnější akce považuji vybudování nového autobusového terminálu, revitalizaci centra a rekonstrukci dvou dříve blátivých ulic v obci.

Mám také radost z přeměny louky za mateřskou školou na parčík s jezírkem. Vznikla nám tam nová klidová zóna. Také se mi velice líbilo celé naše kulturní léto. To mělo v minulém roce historicky nejvyšší návštěvnost.

Jaké máte v obci plány pro rok 2010? Budete začínat nějakou rozsáhlou akci?

Letos si nebudeme moci vyskakovat. Nákladné akce minulého roku nás finančně vyčerpaly a musíme myslet také na splátky, které máme platit.

Takže letos se bude jednat o méně nákladné rekonstrukce. Máme v plánu s přispěním dotace z Evropské unie opravit cestu do Potína. Rozhodně chceme letos rekonstruovat chodníky v Lázeňské a Růžové ulici. Ty jsou totiž v katastrofálním stavu. Proto je máme v úmyslu zatím financovat z obecního rozpočtu. Určitě se ale pokusíme získat na tuto rekonstrukci dotaci.

Budete v tomto roce organizovat nějakou rozsáhlou kulturní akci?

Tradičně už osm let pořádáme takový soubor tří větších akcí. V červnu je to akce s názvem U Pramene. V červenci pořádáme Revival fest a v srpnu máme Lázeňskou strunu ve stylu country a folku. Na tento letní soubor kulturních akcí už si návštěvníci zvykli a osvědčil se nám.

Podle statistiky z Úřadu práce v Tachově je nezaměstnanost v Konstantinových Lázních zhruba dvě procenta pod okresním průměrem. Pomohla nějak obec svým občanům při získání zaměstnání a vzniku nových pracovních míst?

Nemyslím si, že jsme se o nová zaměstnání nějak zvlášť přičinili. Snažili jsme se našim občanům vyjít vstříc alespoň co se týká dopravy do zaměstnání. Protože ze severovýchodní části okresu Tachov nebylo dopravní spojení na odpolední a noční směnu do Plzně, spojili jsme se s ostatními obcemi v tomto regionu a vznikla nová autobusová linka. Tato linka od 4. ledna umožňuje lidem z našeho regionu dojíždět do Plzně za prací na tři směny.

Vím, že někteří obyvatelé Konstantinových Lázní tuto linku už pro své cesty za prací využívají. Doufám, že nové dopravní spojení pomůže najít zaměstnání i dalším lidem z našeho regionu, kteří dosud kvůli dopravě o práci v Plzni ani neuvažovali.

Autor: Markéta Kaprhálová

11.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení