"Musím říct, že počasí nám přálo, a to je v podstatě dobrý základ všech akcí. Tratě se rovnoměrně rozdělily, bylo to skoro napůl, padesát procent na dětské tratě, druhá půlka na dospělé, při čemž více dospělých běželo pětku. Jde už o třetí ročník tohoto běhu, další se koná 1. října na Veveří, za sebou už máme Točník, Bouzov a Kunětickou Horu. V Lokti je jedna z jednodušších tratí, je tu převýšení asi sto metrů, to Veveří, to bude správný běh do kopce, tam terén extrémnější," smál se Martin Plecitý z organizačního týmu.

Loket si vybral i stříbrský Ivan David. "Koukal jsem po internetu, co se kde tento víkend běží a volba prostě padla na Loket. Udělal jsem dobře, byla tu perfektní trať, jsem spokojen. V nejbližší době plánuji ještě dva závody ve Stříbře," uvedl David, který startoval pod číslem 1123 a na 15 km potřeboval čas 1.01. 16,4 hodin, čímž byl ve své kategorii M 50-59 na první pozici.

Že soutěž zlákala lidi z celé republiky, je vidět na účastnících z Nové Vsi Pod Pleší. "Vyrazily jsme s rodinami a přáteli, děti si daly kratší trať, my pětku. Byla tu skvělá organizace, super počasí. Nakonec nás jen překvapil závěr tratě, vůbec jsme nečekaly, že v poslední části před cílem poběžíme do takového kopce, to mělo být radši obráceně," smály se Markéta Petráková a Simona Oravcová z Nové Vsi Pod Pleší.

Spolu s nimi si střihl pětku i desetiletý Rosťa Oravec se startovním číslem 233. " Tak velký závod jsem běžel poprvé. Troufl jsem si s mámou, ale pak jsem jí stejně utekl. Já rád sportuji, tělocvik mě baví, rád také hraji fotbal," pochlubil se medailí nadějný mladý sportovec.

Martina Sihelská