18. září

Po náročné cestě,

kterou zkomplikovalo několik technických problémů s automobilem, se naši zástupci dostali v neděli konečně na moře. V rozjížďce, vedoucí původně z Vodice do Šibeniku, měli nejlepší start. Poté však závodům přestalo přát počasí a kvůli bezvětří byla etapa předčasně ukončena již v Blavljenaci. Loď VIS, již si Tachované vylosovali ještě před odjezdem, minula pomyslnou cílovou pásku na páté pozici. „Je to škoda, měli jsme to dobře rozjeté,“ litoval rozmaru přírody kapitán Marek Morgenstein.

19. září

Tachované dopluli do Rogoznice

Třetí a šesté místo obsadili Tachované v pondělních etapách Mistrovství neprofesionálních posádek v jachtingu – Champagno Cup 2007 v Chorvatsku. Startovalo se z přístavu Prvič, dopolední závod byl karusel na určené trase, odpolední etapa byla navigační s cílem v marině v Rogoznici. V ranní rozjížďce skončili Tachované třetí, odpoledne dojeli do Rogoznice na šestém místě. „Zatím vládne slunečné počasí, ale v následujících dnech má podle předpovědí přijít to pravé jachtařské počasí, možná i s pověstným větrem Jugo, který podstatně přitvrdí podmínky,“ vyjádřil se František Petlička, jeden z členů posádky jachty pilotované tachovskými námořníky.

20. září

Tachovská jachta byla v úterní etapě závodu na druhém místě

Úterní závod na Champagno Cupu 2007 v Chorvatsku se tachovské posádce plující na jachtě VIS povedl. Trasa vedla z Rogoznice do Trogiru a svatý Petr závodu skutečně přál. „Celou dobu foukal silný vítr, chvílemi byly i třímetrové vlny, fakt síla,“ popisoval Lukáš Anton všeobecné nadšení, které v cíli propuklo v obrovskou tachovskou radost. I přes technické problémy, kdy se při refování (stahování) natrhla hlavní plachta, dojeli totiž druzí. Před tímto závodem byl VIS v kategorii Vektor na čtvrtém místě z dvanácti lodí. „Výsledky budou známy následující den ráno, ale určitě si polepšíme,“ neskrýval spokojenost s výsledkem snažení tachovských jachtařů další člen posádky Kamil Báča.

21. září

Středeční etapu jachtaři z Tachova suverénně vyhráli

Středeční etapa Champagno Cupu 2007 nevedla z přístavu do přístavu, ale posádky absolvovaly závodní etapu okolo Primoštenu. Pro závodění panovalo ideální počasí s větrem a občasným deštěm a Tachované si vedli nadmíru dobře. Etapu vyhráli. Celkově je posádka tachovské jachty na třetím místě, přičemž na druhý tým v pořadí, kterým je česká posádka Merlot Team, ztrácejí pouhý jeden bod. Rozhodnout měla včerejší etapa, kdy se měl jet jeden, případně dva závody. Výsledky nebyly před uzávěrkou dnešního vydání známy. „Uděláme všechno proto, abychom získali celkové stříbro, a když se to nepovede, určitě chceme být na bedně,“ vyjádřil se člen posádky Tomáš Weber.

22. září

Tachovská loď skončila třetí

Tachovská posádka lodi VIS obsadila na jachtingovém závodě Champagno Cup 2007 v Chorvatsku skvělé třetí místo! Ve čtvrtek se jely poslední dva závody a posádka vedená Markem Morgensteinem ztrácela na druhou loď jediný bod. Atak na druhé místo se nezdařil, v obou rozjížďkách skončil VIS na třetím místě a bronzová příčka mu patří v celkovém pořadí. „Je to škoda, věřili jsme, že by z toho stříbro mohlo být,“ litoval bezprostředně po protnutí cílové pásky v Tribunje Pavel Hobza. Prvotní zklamání se však rázem změnilo v radost, vždyť umístění ´na bedně´ bylo tajným snem Tachovanů. „Jsem nadšený,“ vychutnával si úspěch nováček v posádce Václav Vágner. Do Tachova se úspěšní jachtaři vrátí v neděli.