Už od rána obec žila a bavila se ve velkém stylu. Místní fotbalový klub tu uspořádal už pětačtyřicátý ročník tradičního turnaje v kopané a na své si přišli nejen příznivci sportu, ale i dobré zábavy. Zprvu se hrálo jako o život a večer to roztočila Lesní směs, hudební skupina, původem z Lesné. Bylo sice domluveno, že v případě nepřízně počasí se zábava přesune do místního kulturního domu, ale slunce pralo nevídaně, a tak nejen den, ale i večer se mimořádně vydařil. Na travnatém parketu před kabinami se hrálo a tančilo a zábava trvala do velmi pozdních nočních hodin.

Nedávno tady proběhla soutěž v požárním útoku O pohár hasičů Damnov a starosty města Bor. Osadní výbor v Málkovicích pořádá každoročně rybářské závody a ani letos nebudou chybět v nabídce zábavy. Půvabné prostředí řeky Mže láká nejen místní osadníky, jimiž se to tady v sezoně přímo hemží, ale i turisty a trampy ze všech koutů republiky.

Stále je tady co obdivovat a čím se dokonale zabavit. Prázdniny a dovolené jsou v plném proudu a tady, v překrásném kraji kolem řeky, je na relaxaci přímo ideální prostředí. A tak žádnou příležitost k dobré zábavě si nikdo nenechá ujít, a ani tuto sobotu to nebylo jinak. Na hřišti se tedy zpívalo a hrálo. Nejinak tomu bylo i v obecní hospodě, kde místní hostinský, Jan Němejc, slavil životní jubileum. A také tady to vřelo přímo mimořádně.

Do vyhlášené restaurace se sjíždějí muzikanti z různých skupin Plzeňského kraje, ale samozřejmě nejen oni. Tady je slyšet country víc než často a u Jana v hospodě jsou jí věnovány pravidelné večery. Navíc padesátka, to už je důvod k oslavě, a tak nebylo divu, že místní občané nevěděli, kde mají být dřív. Chodilo se z hřiště k hospodě a ač na místním sportovním kolbišti se hrál tvrdý rock, od místní nálevny zaznívaly libé tóny countryových a trampských písní. Kolem rožnícího se selete se střídali muzikanti různých těles tohoto hudebního žánru a zábava se točila na plné obrátky. Střídali se gratulanti, a protože bylo krásně, zejména večer, nikdo sál, nabídnutý hostinským, samozřejmě nepotřeboval.

Inu, zábava jak se patří. Tentokrát se spolu střetly akce dvě a nutno dodat, že jedna lepší, než druhá. Setkali se tady i příznivci dvou rozdílných hudebních žánrů a přesto si obě strany výborně rozuměly. Mnozí se zase jistě brzy sejdou. Devátého září, v nedalekých Pavlovicích, bude opět tradiční Pavlovický kotlík. Je na co se těšit. Organizátoři tohoto hudebního maratónu, samozřejmě ani tady v Damnově, nemohli chybět. Zvou každého, kdo má country rád. Tady, v kraji mimořádném na přírodní bohatství, to určitě bude znovu krásný den. Přijďte a sami uvidíte.

Oldřich Voráček