Miloslava Gengelová
Prodavačka

V Bezdružicích jsem se narodila a za žádné jiné město na světě bych je neměnila. Jsem tady moc spokojená, protože všude kolem je pěkná příroda, čistý vzduch a zdravé životní prostředí. Hlavně v létě je u nás moc hezky. Ve městě máme dostatek obchodů, základní zdravotní službu a se zdejšími lidmi také dobře vycházím. Vadí mi akorát to, že ne všichni lidé se chovají k sobě navzájem slušně.

Pavel Burda
Ředitel ZŠ

I když v Bezdružicích nebydlím, ale už od roku 1967 jsem na zdejší základní škole učitelem a od roku 1990 ředitelem. Myslím si, že zdejším lidem se tady žije stejně, jako všude na Tachovsku, tj. že řídké osídlení je příčinou dostupnosti do větších měst. Tento problém z části kompenzuje pěkná příroda a čisté ovzduší. Zvláště v létě je tady moc krásně a také je to znát na návštěvě turistů našeho města a jeho okolí.

Martina Procházková
Na mateřské dovolené

V Bezdružicích žiji devětadvacet let, tj. od svého narození. S manželem v bytovce vychováváme dvě malé děti – Tomáška a Nikolku – a právě pro jejich výchovu jsou v Bezdružicích bezvadné podmínky. Především čisté ovzduší, ale také školka, škola. Budou mít možnost tady sportovat i kulturně se vyžívat. Já sama jsem hrála v dechovém orchestru Juvenka a byla bych ráda, kdyby děti tam hrály také.

Ivana Mašková
Učitelka

Do Bezdružic jsem se přistěhovala v roce 1985 ze Stříbra. Pokud to budu srovnávat, tak ve Stříbře byla větší dostupnost kultury, lékařské zabezpečení, doprava i širší sortiment zboží v obchodech. Tím nechci říci, že by se nám tady žilo hůře. Uvedené přednosti Stříbra nám nahrazuje krásná příroda a hlavně v létě možnosti všestranného sportovního vyžití, včetně dvou bazénů a další sportoviště.