Program s řadou dalších motoristických akcí začne v 9 hodin ráno.

S motokrosovým freestylem by se měli představit tři čeští jezdci.

Jedním z nich bude teprve dvanáctiletý Matěj Česák. „Podle je Matěj Česák největší zajímavost. Je považován za světový talent a podařilo se nám ho sehnat na poslední chvíli,“ sdělila Deníku za pořadatelský tým Michaela Klimentová. Matěj Česák skáče se svým motocyklem osmnáctimetro­vé skoky

Dalším startujícím je Ondřej Čert Záruba. „Je to také veliký talent českého freestylu. Diváci ho mohli vidět například u Monster teamu s Petrem Kuchařem,“ doplnila Klimentová.

Třetím motokrosovým freestylistou na Kříženci bude Pavel Polášek, kterého si příznivci této disciplíny mohou pamatovat také z týmu Petra Kuchaře. „Je to mladý kluk, který má rád to, co dělá. Je to člověk, který se rozhodně nebojí odvázat a skočit například backflip, což je asi nejtěžší a nejžádanější trik,“ charakterizovala borce Klimentová.

V pondělí se na letišti dostavoval obrovský doskok, který bude sloužit startujícím pro dopad jejich triků. „Je to dost náročná věc, kterou stavíme již několik týdnů. Snad by se nám ani nepodařilo to dokázat nebýt kluků, kteří dovezli hromady hlíny, stavitelů, co ji poskytli a pana Vodičky, který nám vyšel vstříc, jak jen to šlo. Děkujeme, byla to fuška,“ dodala zástupkyně pořadatelského štá­bu.

Auto moto párty na Kříženci je v sobotu 18. června v pořadí již šestnáctou párty, kterou pořádá tým okolo motocyklového kaskadéra Marka Černého. Kromě freestalistů a motokaskadérů se mohou diváci těšit na dragstery, hot roady, kaskadéry v autech, demoliční tým, tuningová auta, veterány, vyhlídkové lety a další atrakce. Večer pak vystoupí několik kapel, například Bára Zemanová, Ill Fish, Vipýchaná fčela a další.