Konec zimy a příchod jara bylo hlavním tématem tohoto týdne v mateřince Pošumavská v Tachově. O tradicích a jarních zvycích si děti se svými učitelkami povídaly ve školce po celý týden. Než však přivítaly jaro, bylo třeba vyhnat Zimu a to učinily vhozením Morany do Mže.

Samotnému slavnostnímu ceremoniálu předcházela výroba Morany, se kterou dětem pomohly hodné paní učitelky. V pondělí 18. března se pak společně všichni za slunečného počasí vydali na pochod, cestou si o Moraně povídali, zpívali jarní písničky, povídali si básničky a nakonec Moranu hodili do Mže. „A už bude pořád teploučko?“ ptaly se pak děti.

„Moranu vynášíme každý rok, je to takový náš tradiční jarní rituál a dětem se moc líbí,“ řekla Deníku ředitelka mateřské školky Ladislava Pitrová.

O den později na školní zahradu přišla Zahradní víla, která odemkla dětem všechny prolézačky, pískoviště a výukové domky a také záhonky. Tam už začínají pomalu růst zasazené rostlinky a bylinky, které děti samy zasadily a pod dozorem svým učitelek o ně pečují. „Děti se už na práci na záhoncích moc těší. Obě akce si moc užily, povídaly si o nich celý zbytek dne,“ popsala reakce další pedagožka Marie Dobiášová.