Ve středu se sportovní akce zúčastnili žáci tří tachovských a jedné borské základní školy a jejich protějšky z partnerských německých škol z Mitterteichu, Plossenbergu, Weidenu a Pleysteinu.

Tachovští pořadatelé připravili pro účastníky šest stanovišť. Více než o měření sil šlo o přátelské setkání se snahou o konverzaci v obou jazycích. Žáci českých škol se totiž učí němčinu a na uvedených německých školách zase mají jako jeden z nepovinných předmětů český jazyk.

„Docela si rozumíme. Teď si rozdáváme čísla a říkáme si, v jakém pořadí budeme hrát," vysvětlila páťačka Petra Janečková ze Zárečné. Společně s dalšími dětmi hrála minigolf před zimním stadionem. „Už jsem to předtím jednou hrála, ale dostala jsem holí ránu do těla," svěřila se s první minigolfovou zkušeností.

Pořadatele mírně vypeklo počasí. „Chtěli jsme se pochlubit novým koupalištěm, ale je zima. Proto jsme vodní hry přesunuli do krytého bazénu," uvedl vedoucí odboru školství Josef Kožnar.

„Mysleli jsme, že by se letošní ročník her mohl konat na stadionu v Boru. Ale zřejmě tam nebudeme moci uspořádat tuto akci ani příští rok, protože nebudeme mít hotové zázemí," posteskl si starosta Boru Petr Myslivec.

Nad další existencí Letních her visí otazník i v Tachově. „Závidíme německým přátelům, že mají na podobné ale mnohem větší Zimní hry v Silberhütte dostatek sponzorů a tedy i zajištěné finanční prostředky. Vše je o penězích. Letní hry se budou napřesrok v Tachově konat jen tehdy, podaří-li se nám získat dostatek finančních prostředků," uvedl starosta Tachova Ladislav Macák.