Stalo se tak v okolí 121. kilometru mezi dálničními sjezdy na Nové Hospodě a v Benešovicích. „Došlo k posunutí asfaltového povrchu vůči betonovému podkladu,“ řekl Deníku vedoucí Správy a údržby silnic a dálnic v Ostrově u Stříbra Miroslav Mužík. „Jednou z příčin tohoto poškození mohou být vysoké teploty,“ uvedl.

Na místo se dostavili pracovníci laboratoře. „Ti zde zjistí příčinu poškození vozovky a stanoví způsob její opravy. Ta si podle Mužíka vyžádá delší čas. „Podle mého názoru bude nutno opravit podklad, aby se zabránilo opakování této situace,“ doplnil vedoucí střediska. Dálnice je v provozu již třináct let a toto je zde první poškození tohoto druhu. Zda řidiči budou nuceni použít objízdnou trasu, nebo zda bude provoz převeden do protisměru není ještě rozhodnuto. „To budeme vědět až ve středu,“ dodal Mužík.

Policisté uzavřeli dálnici již v pondělí večer. Přesto došlo v úterý k poškození několika vozidel. „Zatím vím o dvou kamionech,“ uvedl Mužík. Ti zřejmě o uzavírce ani nevěděli, když řidiči nocovali na nedaleké benzinové stanici.