Usedají za stoly, připraví si malé občerstvení, a krom karetních her si vypráví. „Jezdí k nám i z Tisové a Nového Sedliště. Nechtějí doma sedět sami, mají rádi společnost a mezi námi se cítí šťastní,“ říká za klubové členy Marie Trávníčková a usměvavě poukazuje, že v klubu jsou samé ženy jediný muž. Nejstarší ženě je devadesát tři let. „Hlavně si pokecáme, a když je pěkné počasí, tak i vyrážíme na výlety, třeba do solné jeskyně do Mariánských Lázní.“ Občas společně zajdou na oběd.

„Každá bydlíme na jiném konci Tachova a taksi máme u karet co říci,“ vypráví Emílie Volejníková. „Také si společně zacvičíme. Škoda, že tu nemáme například rotoped, to by nám moc pomohlo. Ale třeba nám město vyjde vstříc a nějaké cvičební nářadí pořídí,“ přeje si paní Emílie i další seniorky.

Na návštěvu do klubu důchodců chodí i děti mateřinek. „Zatančí nám tu, zazpívají i řeknou básničky. My je pak odměníme malými dárky,“ dodává seniorka s tím, že klub chodí také do bazénu, na turistické výlety nebo opékají buřty.