Po ročním výročí se na Ještěrky přišel útulkový svěřenec podívat přímo do školy, kde jim provozovatelka útulku připravila malou besedu, promítání fotografií a pouštění krátkých videí. „Návštěva byla úžasná, děti byly z Yetíka nadšené. I po odchodu jsme si o Yetíkovi povídali. Pejsek byl velice vtipný a vypadal šťastně a z toho měly děti radost, protože když si ho tenkrát vybraly, strašně ho litovaly za všechno, co prožil a na druhou stranu obdivovaly, jaký byl bojovník. Ze všech psích životopisů, které jsme s dětmi před rokem pročítali, to byl právě Yetík, který je zaujal nejvíce," představila učitelka Dagmar Hrabovská.

Jelikož jsou děti velice empatické, nebyly jim lhostejní žádní psíci, přesto Yettík vyhrál. „Rádi se o něm baví, rádi mu malují a celkově jsem ráda, že mají zájem starat se i o druhé. Celou dobu, co trvala malá beseda, hltaly veškeré informace a přitom se smály Yetíkovi, který si už hrál s plyšáky a ze všech pamlsků co dostal, si dokázal najít ten nejoblíbenější tenisák," sdělila s úsměvem Hrabovská.

Ještěrky se domluvily, že svému kamarádovi do konce školního roku nasbírají co nejvíce tenisáků. Takže i po roce plní svůj slib a závazek, který byl, že se občas za svým kamarádem přijdou podívat, nastřádají mu pamlsky a hračky, které mu několikrát do roka předají.