„Podle zjištěných informací jel řidič nákladního vozu od Stráže směrem na Bor. Ovšem nejel přesně vpravo a při míjení se s automobilem Renault došlo ke kolizi,“ popsala nehodu Dagmar Jersáková, tisková mluvčí tachovských policistů.

Řidič náklaďáku ale z místa ujel. U řidiče osobního vozu byl vyloučen alkohol a nikdo neutrpěl při nehodě zranění. „Policisté odhadli škodu na více než sto tisíc korun,“ dodala Jersáková.

V souvislosti s touto nehodou zároveň policisté hledají svědky dopravní nehody. Policie je tak žádá, aby ji kontaktovali na telefonních číslech 974 337 251 nebo na 974 337 251 a pochopitelně na lince 158.

Druhá se stala taktéž ráno, tentokrát u Rozvadova. „ Jednatřicetiletý cizinec jel od Rozvadova směrem k bývalému hraničnímu přechodu. Při vjíždění do levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace a na sněhem pokryté vozovce dostal smyk,“ uvedla Dagmar Jersáková. S vozidlem dále vyjel vlevo, kde opakovaně narazil do betonové zábrany. „Vozidlo se následně převrátilo na střechu a zůstalo stát na komunikaci,“ dodala mluvčí. Řidič z místa nehody odešel a dopravní nehodu oznámil až na území Německa. „Vzhledem k tomu, že se odmítl vrátit zpět na místo dopravní nehody, dechovou zkoušku s ním provedli němečtí kolegové,“ uvedla Jersáková. Výsledek zkoušky byl pozitivní, přístroj naměřil hodnotu 0,64 promile alkoholu. „V souvislosti s tím řidič uvedl, že alkohol požil až po nehodě, proto se následně podrobil i lékařskému vyšetření a opakovanému odběru krve,“ sdělila Jersáková. Vzniklou škodu na vozidle policisté odhadli na 120 000 korun. Dopravní policisté se případem i nadále zabývají.