„Museli jsme to ukončit, lidi chodilo stálé méně, navíc náklady na provoz byly vysoké," shrnula důvody uzavření klubu Kateřina Vydrová, která se starala o dramaturgii.

Klub byl stavěn na živých koncertech, ty se konaly zhruba čtyřikrát do měsíce. Vystřídaly se zde kapely různých rockových žánrů, od klasického bigbítu přes hard rock, punk rock až po metal. Z účinkujících v posledních měsících lze připomenout třeba legendární Codu, či metalové Dymytry. „Na živých koncertech byla postavena filozofie klubu. Snažili jsme se, aby byly všechny akce originální, jedinečné," dodala Vydrová.

Klub sídlil v areálu bývalých kasáren u výpadovky na Benešovice. Také podle provozovatele Milana Vydra byla důvodem pro uzavření stále větší nerentabilnost. „Tři roky jsme to provozovali v podstatě jako koníčka, dotovali jsme to ze svého. Několikrát jsme žádali město o snížení nájmu, ale neúspěšně. I to pomohlo k našemu rozhodnutí," uvedl.

Nájem v klubu byl pět tisíc korun, k tomu musel nájemce platit zhruba deset tisíc měsíčně za energie. Žádost o snížení nájmu zamítli městští radní. „Podle rozhodnutí rady města nebylo žádosti vyhověno, nájem proto zůstal stejný a nesnížil se. Jiná žádost, nebo podnět od provozovatele nepřišel. Je to škoda, pro tento typ zábavy byly prostory vhodnější než třeba kulturní dům, který jsme provozovateli jako alternativu nabízeli," vyjádřil se Deníku starosta Stříbra Bohuslav Červený.

Rockové kapely, kterých je na Tachovsku několik desítek, nemají žádnou stálou scénu zaměřenou na rock. Po uzavření stříbrského klubu tak mohou spoléhat na občasné jednorázové akce, případně na letní festivaly. Další hudební klub v Konstantinových Lázních je otevřen příležitostně a není zaměřen pouze na rockovou muziku. „Ani v Tachově není žádná stálá scéna, jen sezónní parket u bowlingu. My možná budeme hrát někdy v únoru v Kiwi baru, ale to bude také ojedinělé vystoupení," uvedl Michal Laško z kapely The New Morning.