Pro návštěvníky webových stránek města nabízí modul „Informace e-mailem" zasílání informací, které se vyvěsí na úřední desku a informace z kultury. Výhodou je jejich bezpečnost, bez možností zneužití spamovými viry. „Myslím si, že pro občany města je tato služba přínosem. Všichni z úřadu jsme se shodli na závěru, že je tato možnost velmi pozitivní," sdělila Deníku tajemnice Městského úřadu Bezdružice Jana Wajdová.

„Pro odběr novinek jsem se přihlásila, protože se ráda dozvím o novinkách ve městě a v okolí. Informace o kultuře už dostávám pravidelně z oddělení kultury," řekla Deníku Barbora Kalistová z Bezdružic.

Dalším novou možností je modul „Senioři". Tímto modulem nabízí webové stránky města lepší orientaci pro starší občany. „V nové verzi stránek najdou občané nejdůležitější odkazy pro seniory. Jsme si vědomi, že některé obce mají tuto službu již zavedenou, proto ji rádi také využijeme," dodala Wajdová.

Celý tento modul a jeho obsah je koncipován tak, aby co nejlépe vyhověl starším občanům. Navigace je maximálně zjednodušená a názorná. Obsah je zobrazen velkým písmem pro lepší čitelnost, je možnost si písmo i zvětšovat. Některý obsah je možné si nechat také předčítat.

„Na internetových stránkách jsem chvilku hledala odkaz na verzi pro seniory. Myslím, že by tento odkaz měl být na nějakém viditelnějším místě, třeba hned nahoře stránek. Jinak samotná verze je dost přehledná a myslím, že by se v ní senioři vyznat mohli. Je dobré, že město pro starší věkovou kategorii tuto verzi zřídilo. Jelikož myslím, že jich v obci máme poměrně dostatek a to i těch, kteří se snaží ještě technologicky v tomto věku vzdělávat," uvedla Kalistová.

Služba „mojeID" nabízí možnost snadného a rychlého přihlášení k novým anketám i k tisícům dalších služeb na českém internetu. Městu přináší tato nová služba zlepšení komunikace s občany.

Iveta Luňáková