Jedna z uvedených nehod se stala hned 1. března kolem osmé hodiny na přivaděči u Bezděkova. „Po komunikaci jel ve směru na Janov osmatřicetiletý řidič s osobním vozidlem Škoda Felicia. Dle vlastního tvrzení měl být řidič při projíždění pravotočivé zatáčky ohrožen protijedoucím osobním vozidlem Ford Fiesta, které mělo vyjet do jeho jízdního pruhu. Řidič Škody Felicie reagoval tak, že strhl řízení vozidla vlevo, čímž svůj vůz uvedl do smyku a vyjel do pravého silničního příkopu. Odtud byl zpět odmrštěn na komunikaci, kde zůstal stát napříč jízdního pruhu,“ popsala nehodu mluvčí.

Při dopravní nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Škody jdou však do desetitisíců. „Předběžná škoda byla odhadnuta na celkových třiatřicet tisíc korun.“

Požití alkoholu u řidiče vyloučili policisté provedenou dechovou zkouškou. Ke střetu s protijedoucím vozidlem Ford Fiesta, které mělo být červené barvy, nedošlo.

Druhá nehoda se stala mezi druhým a třetím březnem u Nové Hospody.

„Z ohledání místa dopravní nehody je zřejmé, že z dálničního přivaděče (ve směru jízdy od hranic), vyjížděl dosud neznámý řidič s nezjištěným nákladním vozidlem, který odbočil vlevo a pokračoval směrem ke kruhovému objezdu. Přitom však poškodil celkem šedesát metrů kovového svodidla, které se nachází po pravé straně komunikace. V tomto případě je velmi pravděpodobné, že při nehodě došlo k poškození přední části vozidla,“ uvedla mluvčí.

Vzniklá škoda byla odhadnuta na šedesát tisíc korun.

Tachovští dopravní policisté žádají případné svědky, kteří by mohli poskytnout informace k uvedeným dopravním nehodám, aby neprodleně kontaktovali policii, územní odbor Tachov – dopravní inspektorát na telefonech 974 337 266 a 974 337 251.

„Informace mohou sdělit také na telefon 974 321 082 nebo na linku tísňového volání 158,“ vyzvala mluvčí Dagmar Jiroušková.