A z těchto šesti účastí byl třikrát první a dvakrát druhý. Třetího prvenství dosáhl před několika dny v Domažlicích. Za sebou nechal i speciálně vytrénované a vycvičené borce ze speciálních policejních jednotek.

„Právě člen zásahovky z Prahy, loňský vítěz víceboje, byl pro mě největším letošním soupeřem," řekl Deníku úspěšný policejní sportovec, kterého ve středu na radnici ve Stříbře přijal také starosta města Bohuslav Červený, aby mu za reprezentaci města poděkoval.

Policejní víceboj, to jsou čtyři speciální disciplíny – překážková dráha, poskytnutí první pomoci na figuríně a s tím spojené plavání na 25 metrů v policejním pracovním mundúru, dále střelba, při které závodník řeší modelovou situaci. To jsou tři disciplíny, které absolvují účastníci během prvního dne. „Ve druhém dni je to pak běh na pět tisíc metrů v policejním obleku. Součástí tohoto běhu je spoutání pachatele a poskytnutí první pomoci," doplnil Mikulovský s tím, že běh se odehrává v terénu.

Aleš všechny tyto disciplíny zvládl nejen v krajském, ale především v celostátním finále. Kromě starosty Stříbra, který mu ve středu předal dary od města, jej ocenili i jeho policejní nadřízení. „Dostal poděkování i finanční ocenění od krajského policejního ředitele a také já jsem přidal poděkování za reprezentaci a osobní dárek," uvedl Deníku šéf tachovského územního odboru Policie ČR Luděk Svoboda.

Spokojen s umístěním byl také Mikulovského přímý nadřízený, velitel stříbrského obvodního oddělení Miroslav Gažák. „Jeho výkon je o to hodnotnější, neboť Aleš šel do závodů rovnou po náročné službě na oddělení," uvedl Gažák.

„Bylo to mistrovství republiky a jeho soupeři byli kolegové ze speciálních jednotek, tedy policisté s ještě větším výcvikem, kdy výcvik je vlastně součástí plánované přípravy. A on je všechny porazil," vyzdvihl výkon stříbrského policisty Svoboda.

Aleš Mikulovský startoval v kategorii do třiceti let. Ze šesti startů v národním finále zmíněné soutěže má na svém kontě tři prvenství a dvě druhá místa. Přes tyto úspěchy má stále ještě motivaci se soutěže zúčastňovat. „Pro mě je to každoroční výzva, rozhodně se nedá říct, že už bych neměl třeba motivaci. Pořád mě to baví," řekl Deníku policista, který aktivně hraje fotbal za Sokol Černošín. „Ze sportů se jinak věnuji především běhu, který mě baví," dodal.

Západočeští policisté mohou být na účast v republikovém finále policejního víceboje pyšní. Šestičlenné družstvo Plzeňského kraje si vedlo velmi dobře a v konkurenci sportovců z celé České republiky obsadilo celkově čtvrté místo.

Navíc naprostou většinu družstva tvořili policisté z tachovského okresu. „Družstvo Plzeňského kraje mělo šest členů a z toho byli tři policisté z tachovského oddělení a dva ze stříbrského. To je velice příznivé," vyjádřil se šéf tachovských policistů Luděk Svoboda.