Nejste-li zdatní turisté, nechcete zdolávat kopce a skály, ale jen se tak v klidu projít po rovince, případně projet na kole, a přitom se kochat krásnou přírodou a především pozorovat vodní ptactvo, je tohle ideální místo, kde se dá vše skloubit.

Parkování je možné přímo u jezera, parkoviště je zdarma, a odsud se lze vydat po červenobíle značené turistické stezce Drachensee-Rundweg na okružní procházku případně jezero objet na kole po cyklotrase.

Část stezky je osazena lavičkami s kovovými tematicky zdobenými číslovanými tabulkami, které se přímo nabízejí k příjemnému posezení s pohledem na vodní plochu. Podél cesty jsou umístěny informační tabule s popisky ryb, které v jezeře žijí. Čeští turisté nemusí zoufat, ty informace, které jsou psané jen v němčině, jsou opatřeny QR kódem. Nevšední zážitek přinese zastavení v některé ze zdejších ptačích pozorovatelen. Stačí tiše stát a houfy hus, volavek, racků, potápek roháčů a další opeřenci Vám předvedou svůj způsob života jako na dlani. Pro ornitologa ráj, pro běžného turistu zážitek, na který nezapomene. Navíc i tady laičtí pozorovatelé opět naleznou velké množství informačních tabulí s obrázky a popisem žijícího vodního ptactva, v tomto případě jsou popisky dvoujazyčné.

Lidé se také mohli vyzkoušet brýle simulující stav po požití alkoholu, marihuany, LSD či únavu.
Zájemci si prohlédli policejní služebnu. Policisté měli den otevřených dveří

Dračí jezero bylo vybudované jako retenční nádrž na řece Chamb, která už několikrát ukázala, že se dokáže v krátké době při silných deštích rozvodnit a potrápit tak obyvatele městečka Furt in Wald. Zdejší vodohospodáři nyní při záplavách dokáží regulovat množství vody tak, aby zabránili větším škodám ve městě. Kovovou lávkou, která se dá přejít, je vodní plocha rozdělena, přičemž západní část slouží také k rekreačním účelům, rádi zde na brázdí vlny milovníci jachtingu a widsurfingu, v teplém období pak skýtá příjemné ochlazení při koupání.