Během velmi slunečného sobotního dne se na pódiu představilo celkem osm kapel různého žánru. Od progresivních Donnie Darko, pro které bylo vystoupení na Ještě jednom festu na delší dobu jedno z posledních, až po hardcorové Chasing Christy, kteří celý festival zakončili. Do největšího varu ale návštěvníky bezesporu dostala největší esa, a to Trautenberk, N.V.Ú a The Fialky. Zmiňovaná trojice má již odehráno mnoho vystoupení a má pevnou fanouškovskou základnu. Služebně nejmladší z tohoto trojlístku je kapela Trautenberk. Ovšem při pohledu na toto klatovské seskupení by nezasvěcený posluchač opravdu neřekl, že se na české scéně pohybují pouze několik let. Právě Trautenberk byli první, kteří i v parném odpoledni přilákali diváky k pódiu a celý set si všichni společně náramně užili. Podobně to vypadalo i u punkové legendy N.V.Ú. a u o několik let mladších kolegů The Fialky.


Také ti dokázali vytvořit před pódiem řádný kotel. Opomenout se ale rozhodně nedá ani zbytek kapel, které předvedly kvalitní výkon i za téměř nesnesitelného vedra.
Co se organizátorů týče, ti jsou s průběhem a finálními čísly pátého ročníku Ještě jednoho festu také spokojení.


„Ač to tak odpoledne nevypadalo, nakonec se zúčastnilo kolem pěti stovek lidí. Což je přibližně stejně jako minulý rok, což je dobrá bilance. Za nás bychom chtěli poděkovat jak všem návštěvníkům, tak všem kapelám. Šlo vidět, že se všichni dobře baví, což je to hlavní," řekl Deníku jeden z pořadatelů Ještě jednoho festu Viktor Pavlík.