„Město se rozhodlo, že skejt park si po deseti letech zaslouží obnovu. Investovali jsme tedy do nových překážek," potvrdila Deníku starostka Plané Martina Němečková.

Šest nových překážek je z odolnějšího materiálu, než byly ty předchozí. „Konstrukce je dřevěná, opláštěná finskou břízou. Plocha překážek je pak ze speciálního materiálu," vysvětlila dále starostka.

Staré překážky zatím nebyly odstraněny, zůstaly na místě. „Ty se nadále používají a budeme je opravovat," doplnila Němečková s tím, že rekonstrukce sportoviště stála 700 tisíc korun a město ji hradilo zcela ze svého rozpočtu. V době, kdy se nové překážky stavěly, se do pomocných prací zapojila také mládež, která park nejčastěji užívá.

Znovuotevření parku doprovodila účast jezdců firmy, která překážky stavěla, Matyáše Volka, Aleše Horského, Damijána Kose a Standy Drejsla. Ti z akce udělali podle účastníků parádní událost. Po asi hodinové exhibici se přidali i místní jezdci bmx a skateboardu.

Skejt park v Plané je volně přístupný nepřetržitě, ovšem jezdit na překážkách se podle uživatelského řádu smí od 10 do 20 hodin.