Jezdíme s úsměvem je název policejní dopravně bezpečnostní akce, která se koná v rámci celé republiky. Včera se k ní ve spolupráci se Základními školami v Chodové Plané a Kladrubech připojila tradičně také tachovská policie. „Při akci školáci hodnotí konání řidičů. Ze zkušeností víme, že dětská výtka na ně platí víc než pokuta,“ informoval nás mluvčí tachovské policie Váckav Blahník.

„Šoféři s dětmi tolik nediskutují, jako s policií,“ dodal. Dětský Kryštof probíhal následovně: Muži zákona měřili v obcích rychlost vozidel. Pokud povolenou padesátikilometrovou rychlost řidiči dodrželi, dostali od školáků obrázek usměvavého autíčka. V opačném případě na ně čekalo autíčko zamračené. „Jedná se o preventivní akci. Tolerujeme řidičům rychlost do šedesáti kilomterů. To na hříšníky čeká z naší strany domluva a od dětí pak výtka. Pokud ale šoféři překročí rychlost výrazněji, čeká je běžné šetření,“ uvedl Blahník. „Dobrý den. Těší nás, že jste jel tak, jak se jezdit má. Doufáme, že v autě nekouříte a netelefonujete,“ oslovovala drobotina zodpovědné řidiče.

„Při této příležitosti děti získají praxi v tom, že mohou za dopravní prohřešky pokárat i své rodiče.Anavíc, řada z nich se naučí komunikaci s dospělými,“ nastínila význam akce Světlana Ambrožová, učitelka ze Základní školy v Chodové Plané. „Určitě se mi líbí víc, když můžu rozdávat úsměvná autíčka. A co ode dneška očekávám? Třeba to, že mne pochválí řidiči, kteří ode mne dostanou právě autíčko s úsměvem,“ řekla devítiletá Stanislav Jaščurkovská, žákyně chodovoplánské základní školy.