Tam v oblasti zaniklé obce Bohuslav našel v devítimetrové nepoužívané studni uvězněného dospělého jezevce. „Pak mě zavolal, abych přijel jezevce zachránit,“ uvedl zvířecí ochránce Karel Bobál ze Studánky.

Vzhledem k tomu, že přibližně desetikilová šelma obdařená ostrými zuby a drápy nejevila žádné známky poranění, mohla po vyproštění z hluboké study putovat zpět do volné přírody. Ochránci jezevce chytili pomocí žebříku a odchytové tyče. „Ještě že byl jezevec nalezen. Jinak by ve studni zemřel. Neměl sebemenší šanci se z té hloubky dostat ven,“ vysvětlil Bobál.

To nebylo poprvé, kdy ochránce ze Záchranné stanice živočichů ve Studánce zasahoval v tomto místě bývalé tankové střelnice. Už před třemi lety tam totiž zachraňoval divoké prase. „Objekt ještě patří armádě a tak by si měli tu studnu nějak lépe zabezpečit,“ domnívá se ochránce. „Nechci ani domýšlet, co by se stalo, kdyby tam spadl dospělý člověk nebo dokonce dítě. Jistě by se nějaké pomoci nedovolali,“ pozastavil se na situací.

Zahlédnout jezevce ve volné přírodě není jednoduché. „Jezevec žije hlavně v noci, kdy loví. Přes den se skrývá,“ dodal Bobál.