Při každém představení živého betlému s hudebním doprovodem si malého Ježíška zahrálo miminko. Naposledy to bylo ale v roce 2019, kde se konal jubilejní desátý ročník. Také letos se role organizátora živého betlému ujala náboženská obec Církve československé husitské. Nápad se zrodil už před třinácti lety. „Tehdy jsme s manželem a dětmi sami byli herci při živém betlému v Mariánských Lázních,“ sdělila Deníku farářka Zuzana Kalenská.

Zdroj: Antonín Hříbal

V roce 2010 si malého Ježíška v jeslích zahrál Mareček Veselý, následovali pak Ondřej Kálal, Viktorka Podzimková, Emička Dohányosová, Rozárka Vlásenková, Jan Petrašovič, Tomášek Riant, Adélka Mikulandová a Ellen Barhoňová. V roce 2019 to byl Simon Zbránek z Tachova a letošním Jezulátkem byla Stela Dohányosová, rolí Josefa a Marie se ujali rodiče Tibor a Jana.

Biblický příběh ožil v kostele díky dobrovolníkům, kteří si zahráli betlémské postavy za hudebního doprovodu Vánočních muzikantů.

Z vánočních obrázků Josefa Lady čiší klid a pohoda a hlavně snad na všech je krajina pod sněhem a děti staví sněhuláky. Letos si ale děti na západě Čech mohou v podhůří a ve městěch postavit maximálně "bláťuláky".
Vánoce jsou většinou blátivé, kroniky píší o sněhu na Boží hod jen výjimečně