„Chtěl jsem poznat situaci, jaká tady v nezaměstnanosti panuje, zanalyzovat ji, abych měl představy, co je možné udělat v případě, že by po volbách sestavovala vládu sociální demokracie,“ vyjádřil se předseda sociálně demokratické strany. „Tachovský okres je díky dálnici ve výhodě z hlediska dopravní dostupnosti. Ale další věc je, co udělat s průmyslovými zónami. To je věc CzechInvestu, ale také vlády,“ uvedl Paroubek.

„Přístup CzechInvestu jsem trochu zkritizoval. Jeho pracovníci na podzim slíbili, že do konce roku zajistí čtyři sta pracovních míst ve Stříbře. Pokud nemají jistotu, že ta místa skutečně zajistí, neměli by se pracovníci CzechInvestu takto chovat,“ doplnil poslanec Václav Votava s tím, že v dubnu bude iniciovat schůzku s ředitelkou agentury, aby vysvětlila, jaké konkrétní kroky CzechInvest na Tachovsku podnikl.

Při jednání na tachovském Úřadu práce se podle Paroubka rovněž hovořilo o tom, že hospodářsky slabým okresům, mezi které Tachovsko také patří, mohou pomoci programy na podporu malého a středního podnikání a programy na podporu veřejně prospěšných projektů.