Podle internetových stránek celostátní ankety hlasovalo v aktuálním ročníku více než pět tisíc lidí a z toho téměř čtvrtina podpořila svým hlasem právě tachovskou Jízdárnu.

„Moc nás to těší, jsme samozřejmě rádi, že se lidem rekonstrukce objektu tak líbí a doufáme, že po zbývající dobu hlasování si Jízdárna prvenství udrží," řekla za Městské kulturní středisko Tachov Petra Maroszová s tím, že na paty tachovské památce šlape proměna Libosadu Malého Noe v Přerově.

Hlasování končí 1. května a poté bude republikou putovat výstava nejúspěšnějších proměn, které se ankety zúčastnily. „Tuto výstavu představíme v srpnu právě v Jízdárně. Výstavě bude předcházet vernisáž s pozvanými hosty," doplnila Maroszová.

Anketa s výstavou jsou výstupem projektu Má vlast cestami proměn, který přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů. Ukazuje na proměny chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, zkrášlená náměstí a návsi, rekonstruovaná nádraží, zachráněné sakrální stavby a znovuoživenou přírodu.
Objekty z tachovského okresu se o přízeň uživatelů internetu a tedy o jejich hlasy ucházely už v minulých ročnících ankety, ovšem bez většího úspěchu.
Loni byly přihlášeny hned čtyři proměny – cesta ke klášteru v Kladrubech, zámek v Prostiboři, hřbitovní zeď ve Starém Sedlišti a obecní dům v Záchlumí. V ročníku 2013 bojoval o hlasy zámecký park ve Svojšíně.

Kromě tachovské Jízdárny je na seznamu proměn v letošním ročníku ještě Dům U Haranta v Bezdružicích. Ten ovšem tolik hlasů nezískal a podpořit jej je možné, stejně jako Jízdárnu, na stránkách projektu Má vlast cestami proměn.