Trasa tradiční akce pro všechny děti vedla od zimního stadionu Knížecí alejí k jízdárně do Světců. Po cestě bylo několik stanovišť, na nichž děti plnily různé pohádkami inspirované úkoly. „Když jsem viděl vlka z pohádky o Karkulce, trochu jsem se ho zalekl, ale byl hodný," řekl Deníku pětiletý Lukáš z tachovského sídliště Západ, který na cestu vyrazil s prarodiči.

Účastníků bylo v letošním roce 879 – dětí i dospělých. „Je to o dost méně, než v předchozích ročnících," shodly se za organizátory na startu Dana Müllerová i na trase Hana Vajdová. „V uplynulých letech jsme se vždycky dostali přes tisícovku účastníků, loni jich bylo kolem jedenácti set. Ale určitě je to dáno tím počasím, které bylo v pátek. Dnes už to jde, i když je chladno," doplnila Müllerová. „Alespoň nejsou na jednotlivých stanovištích velké fronty, děti tak trasu zvládnou rychleji," doplnila ji Vajdová.

Na všech stanovištích se o děti staraly pohádkové bytosti ve věrných kostýmech – Sněhurka, Karkulka s vlkem, Čtyřlístek, Bob a Bobek, Popelka a řada dalších. „Vypomáhají nám děti z Hornické školy a studenti z gymnázia. Celkem je to kolem padesáti lidí," upřesnila Dvořáková s tím, že mnoho kostýmů Mraveniště získalo od předchozí organizátorky akce.

Poklad se ukrýval v truhle uprostřed jízdárny ve Světcích. „Jsou to čokoládové penízky. Vysypali jich do truhly několik krabic," ukázala Deníku „zlatý" poklad jeho strážkyně Alena Mautnerová. Některé děti si poklad rozbalily a snědly ještě než vyšly z jízdárny ven. Závěr pohádkové cesty byl na hřišti světecké střední školy, kde si účastníci mohli opéct na ohni buřty.