Model tak rozšíří rodinu více než sedmdesáti miniatur významných památek z celé České republiky, které se v parku nacházejí.

Kastelán jízdárny a tachovského zámku Pavel Voltr neskrývá nadšení. „Zatím jsem model viděl jenom na fotkách, ale musím říct, že je velice povedený. Těším se, až si ho budu moci prohlédnout zblízka přímo v parku,“ řekl Deníku.

Jak Voltr dále konstatoval, je překvapen rychlostí, jakou byl model vyroben. „Podrobné plány jsem posílal koncem května a už koncem července mi psali, že model je hotov a zbývá dodat mu barvy a nátěry.“

Nový model.Zdroj: Foto: park Boheminium

Model jízdárny v parku Boheminium je podle kastelána jednou z nejlepších reklam k návštěvě skutečné světecké jízdárny. „Lidi to k nám určitě přiláká, jízdárna si takovou pozornost zaslouží. Rád bych ještě k modelu přidal třeba autentický kámen ze Světců, ale to se musím dohodnout se správou parku,“ uvedl dále Voltr.

Jízdárna je druhou památkou z Tachovska, která je v Boheminiu. Už před lety tam byl vytvořen model hradu Přimda. Maketa světecké památky ale není jedinou. V menším provedení je možné vidět jízdárnu v tachovském zámku, kde mohou návštěvníci obdivovat také modely rozhleden Havran a Vysoká a maketu zámku Tachov.

Park miniatur Boheminium je obvykle otevřen celoročně, v současné době je ale kvůli vládním opatřením uzavřen.