„Prohlídky budeme směrovat především na víkendy. Stavební práce jsou v té době klidnější. Uspořádáme je pro jednotlivce a menší skupiny. Trasy prohlídek budou organizované tak, aby vedly prostory, kterých se aktuální rekonstrukce přímo netýká,“ sdělil kastelán tachovského zámku a světecké jízdárny Pavel Voltr.

Prostory však kvůli rekonstrukci nechtěli zavírat úplně. „Návštěvníci alespoň uvidí, jak se opravuje největší česká jízdárna. Dozví se, jak se restauruje výmalba, a mnoho dalších zajímavostí,“ zmínil Voltr.

Ilustrační foto.
O kulturní akce nebude v létě ve Stříbře nouze

Největší pozornost bude letos věnovaná expozici kovářství. „Loni se podařilo zrekonstruovat prostory bývalé kovárny. Nyní je v jejích místech nově k vidění expozice kovářství a vybavený byt kováře. Především děti pak ocení maketu koně, kladrubského bělouše v životní velikosti,“ řekl kastelán a dodal, že nahlédnout je možné i do stáje a na půdu.

V letních měsících se v jízdárně opět uskuteční festival Dveře jízdárny dokořán. Dvacátý ročník zahájí 5. června koncert Václava Hudečka a Martina Hrocha.

Kompletně hotovo s rekonstrukcí, jež trvá od roku 2000, by mělo být do konce příštího roku, aby na ni město mohlo čerpat téměř padesátimilionovou dotaci.