„Projekt je určen všem dětem prvního stupně, a tak jsme začali spolupracovat také s rodiči, kteří se svými dětmi praktikují domácí vzdělávání. Na policejní stanici, kde jsme je o projektu informovali, přijelo ve čtvrtek šest dětí,“ sdělila Deníku tachovská policejní mluvčí Dagmar Jersáková.

Kromě seznámení se s projektem mohly děti návštěvu využít k prohlídce policejní stanice.

„Pro samotný projekt zapojení domácího vzdělávání neznamená žádnou změnu, jedině v tom, že my nejedeme za dětmi do školy, ale ony přijedou sem k nám,“ dodala mluvčí.

Se svými dětmi, které už čtvrtým rokem vyučuje doma, tedy v tzv. domácí škole, přijela na tachovskou policejní stanici také Iva Csanálosi z Vítkova. „Besedu o projektu Ajax jsme absolvovali v zasedačce. Projekt vítám. Je to navíc k osnovám, které k domácímu vzdělávání máme, připojím jej proto k ostatním předmětům. Preventivní projekt vítám, pro děti je určitě přínosem,“ řekla Deníku Csanálosi. Děti, které se vzdělávají doma, absolvují předměty podle osnov školy, ke které jsou přiděleny. Do této školy pak chodí dvakrát za rok na přezkoušení a dostávají po něm běžné vysvědčení.

Ajax dětem zábavnou a srozumitelnou formou vysvětluje základy dopravní výchovy, upozorňuje je na nebezpečí a krizové situace, s nimiž se mohou děti ve škole, v domácnosti i v jiném prostředí setkávat. Kromě dopravních situací je to například šikana, týrání a podobně.