Borský farář Vladimír Born dostal ocenění za nepolevující a povzbuzující iniciativu, která posiluje přeshraniční soužití. „Být mezi deseti letošními oceněnými je krásné v tom, že je v tomto ocenění zařazena i předrevoluční etapa mého působení. Šlo mi vždy o to, abychom měli vztahy na základě dějinné pravdy,“ řekl Deníku s tím, že Stavitel mostů je velmi pěkný titul a bere jej jako poděkování za všechny ty roky spolupráce mezi českou a bavroskou stranou.

Pro ředitele stříbrské školy Václava Peteříka bylo zařazení mezi deset oceněných v první řadě překvapením. „Nevím, jestli už jsem těch mostů postavil tolik, abych si toto ocenění zasloužil. Ale znovu jsem si uvědomil, že bych se neobešel bez pomoci jiných, a tak tato cena patří také mým pomocníkům. Peteříka ocenilo Centrum Bavaria Bohemia především za úspěšně realizované přeshraniční projekty.

Celkem bylo v Schönsee oceněno deset osobností z Bavorska, Tachovska, Domažlicka a dalších příhraničních regionů. Dále cenu převzaly dva mezinárodní studentské projekty. Čestné ocenění patří bývalému českému velvyslanci v Německu Jiřímu Grušovi.