Jedním z dvanácti tipů byl i cyklo a in-line okruh v Konstantinových Lázních. Ten nakonec s velmi slušným náskokem zvítězil.

Projekt Na kolečkách Konstantinolá­zeňskem byl vybudován na základě poptávky obyvatel po dostatečné nabídce pro cyklistické vyžití, na základě chybějícího propojení vyznačených cyklotras a prostoru pro bezpečné ježdění na in-line bruslích. Cyklistický okruh byl s velkou slávou otevřený na konci července.

„Jsem velmi rád, že tento náš projekt zvítězil. Je vidět zájem místních lidí o tuto aktivitu a to nás nejvíce těší. Mladí lidé našli v trase náplň života a sportují. Hodně jsme tuto soutěž propagovali na facebooku a to vyvolalo hodně pozitivních reakcí," sdělil starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.

Hlasovat mohli účastníci soutěže celý srpen a odevzdat hlas mohli několikrát během soutěže, pokaždé po skončení posledního hlasování. Nejvíce poslaných hlasů od jednoho člověka mohlo být pět. „O soutěži jsem věděla a také jsem hlasovala. Zejména na facebooku. Odkaz jsem také sdílela. Mám ráda sport, často jezdím na této trase na kolečkových bruslích," řekla Šárka Rottová z Konstantinových Lázní. Účastníci soutěže, kteří hlasovali, mohli soutěžit o zajímavé ceny.

Lákadlem byly digitální fotoaparáty a různé cestovatelské sety. Hlavní cenou byl víkendový pobyt pro dvě osoby ve vybraných hotelech a penzionech. Ten se rozdával dokonce čtyřikrát.

„Pro obec znamená toto vítězství prestiž. Projekt Na kolečkách Konstantinolá­zeňskem dokázal konkurovat jiným, větším projektům," dodal starosta.

Celkový bodový náskok projektu byl skutečně velký před ostatními tipy na výlet. Konstantinovy Lázně získaly 623 hlasů, na druhém místě skončil projekt Po jižním Plzeňsku za mistry výtvarného umění s 545 hlasy. Třetím vítězem byl tip do klatovských katakomb, 225 hlasů.

Iveta Luňáková